גיורא שפיגל - מערכי האימון

האתר שלי נבנה במטרה לאפשר לכם, המאמנות והמאמנים הצעירים, להנות ממאמרים מקצועיים, מערכי אימונים ואימוני כדורגל שאותם כתבתי ואימנתי בפועל, במשך 20 שנים כמאמן כדורגל בישראל.

אימוני הכדורגל, מערכי האימון והמאמרים לגילאים הצעירים נכתבו בשיתוף פעולה עם חברי, פרופסור מישל ריצ'רד, מומחה לכושר גופני ולעיצוב שחקנים צעירים.

מה כולל אימון ? 

לפני רכישת אימון 

 

נושא האימון:

נושאי האימון מופיעים ע"פ סדר חשיבותם מהכבד אל הקל כלומר: הנושא הראשון שמופיע הוא הנושא הדומיננטי באימון, הנושא הבא אחריו פחות דומיננטי והנושא האחרון הכי פחות דומיננטי למשל: כאשר סדר הנושאים הוא: כושר גופני - טכני - טקטי , הכוונה היא שהחלק העיקרי של האימון יוקדש לכושר גופני, חלק נוסף יוקדש לטכניקה עם נגיעות טקטיות.

 

דגש:

לכל אחד מנושאי האימון יש דגשים (תת נושאים) אשר עליהם נעבוד באימון, למשל: בכושר גופני נעבוד על מהירות, בטכניקה נעבוד על הגבהות וסיום לשער ובטקטיקה על פינוי שטחים. כך יוכל המאמן לבחור אימון ע"פ הדגשים אותם הוא מעוניין לאמן.

עומס: בכותרת האימון יוכל לראות המאמן גם את רמת העומס באימון זה. עומס קשה - בינוני - קל. העומס מותאם ע"פ יום האימון במחזוריות השבועית, המשחק האחרון והמשחק הבא, ובהתאם לתכנון המחזוריות ע"י המאמן. בגילאים הצעירים של קדם עיצוב השחקן, רוב האימונים הם בעומס קשה.

 

זמן:

הזמן הכולל של האימון אשר על פיו יוכל המאמן לקבוע האם אימון זה מתאים לאותו יום בשבוע האימונים, למשל: אימון ארוך לאמצע השבוע, אימון קצר לפני משחק או אימון לאחר משחק שבו השחקנים ששיחקו יתאמנו פחות זמן ואלה שלא שיחקו יתאמנו למשך זמן ארוך יותר.

תיאור: האימון כולל תיאור קצר (פרומו) כדי שהמאמן יוכל לקרוא את המרכיבים המופיעים באימון זה ולהחליט, האם האימון מתאים עבורו.

כך יוכל המאמן לבחור אימון שיתאים לו ע"פ המחזוריות השבועית.

בנוסף לכך יוכל המאמן לראות אם באימון זה מופיעה מצגת המתארת ע"י אנימציה את אחד או יותר מתרגילי האימון כדי להמחישם בצורה ברורה.

המערכת מאפשרת סינון ע"פ נושאים כאשר המאמן בוחר את הנושא הראשי, הנושא המשני או כל הנושאים לפי סדר העדיפות שלו.

הנה דוגמה לאחת המצגות-אנימציות: 

אחרי רכישת אימון 

האימון יופיע מפורט, מחולק לתרגילים עם זמני עבודה, זמני מנוחה, כאשר התרגילים מוסברים ולרובם, כפי שראיתם בדוגמה הנ"ל, מצורפת מצגת (אנימציה) הממחישה בבירור את תנועת השחקנים, מיקום השחקנים בתחילת התרגיל, תנועת השחקנים, מצב הכדור ומיקום היריב במידה ומדובר בתרגיל מול יריב.

 

בברכה

גיורא שפיגל

Asset 04.png
  • Facebook

052 5537476

© 2021 The Sport Psychology Center