top of page
c04161_3e231bfbc06f49bda575b8391671df2e_

אודותינו

במרכז לפסיכולוגיית ספורט נמנים למעלה מ - 20 פסיכולוגים ומאמנים מנטאליים. החזון שלנו הוא שלכל ספורטאי וספורטאית תהיה גישה לאימון מנטאלי – בכל ענף ספורט, בכל גיל, בכל רמה ובכל רחבי הארץ.

בשנת 2010 ייסדנו את מכללת "ספורטדוק" והיינו הראשונים בארץ ללמד את תחום פסיכולוגיית הספורט ולהכשיר מאמנים מנטליים לעבודה מקצועית עם ספורטאים. מאז הכשרנו מאות מאמנים מנטליים שמובילים את תחום פסיכולוגיית הספורט בארץ ועובדים במגוון רחב של ענפי ספורט.

בשנת 2014 יצרנו פיילוט ייחודי עם "המתמחה" (מכון הכנה למבחני הלשכה בעריכת דין)  שבחן את יישום ואפקטיביות הכלים והטכניקות שלנו מעולם פסיכולוגיית הספורט על חרדת מבחנים – התוצאות היו מדהימות ומאז אנו מתמחים בטיפול בחרדת בחינות ועובדים בשיתוף פעולה עם מכוני הכנה למבחנים גדולים וסטודנטים פרטיים.

עם השנים למדנו לעומק על ההשפעות החיוביות שיש לספורט עבור ילדים, ילדות ובני נוער ופיתחנו את תכנית "הווינר שבך" שמשתמשת בספורט ככלי טיפולי ובכך מאפשרת חוויה שונה מהטיפול הקונבנציונאלי. התכנית מיועדת עבור ילדים, ילדות ובני נוער המתמודדים עם ADHD, קשיים חברתיים, הערכה עצמית נמוכה, קושי בניהול כעסים ועוד.

יחד עם זאת אנו מציעים סדנאות וימי כייף לעסקים, ארגונים ובתי ספר. במשך שנים רבות אנו עובדים עם משרד ראש הממשלה CFO וארגונים נוספים בנושאים מגוונים כגון בניית צוות, ריכוז, התמודדות עם לחץ ומתח והתאוששות.

צוות מוביל

ד"ר אלן כץ

מייסדת ובעלים

טניס תמיד היה חלק משמעותי מחיי, שיחקתי לאורך כל תקופת התיכון והאוניברסיטה וכאשר עליתי לישראל (לאחר שנישאתי לבחור ישראלי) הדבר הראשון שעשיתי היה להצטרף למועדון טניס.

סיימתי את לימודיי האקדמיים בפסיכולוגיה קלינית, עבדתי בתחום במשך 10 שנים והתמחיתי בעבודה עם מתבגרים.

Asset 25.png

מאז ומתמיד החיבור בין עולם הפסיכולוגיה והספורט ריתקו אותי ובשנת 1992 החלטתי לשנות מסלול והצטרפתי למרכז הטניס בישראל כפסיכולוגית ספורט והתחלתי לעבוד עם שחקני האקדמיה המצטיינים

במהלך 18 השנים הבאות בנינו תוכניות מקצועיות שמשמשות עד היום ספורטאים תחרותיים במגוון ענפי ספורט לנהל את הלחץ של התחרות.

לאחר תקופה ממושכת בה עבדתי באופן ישיר עם ספורטאים וספורטאיות החלטתי לצאת לדרך עצמאית, בחרתי להיות "מאחורי הקלעים" ולהעביר לאחרים מהידע שצברתי לאורך השנים.

כך ייסדתי את מכללת "ספורטדוק" שמכשירה מאמנים מנטליים לעבודה עם ספורטאים ובניתי קורס בפסיכולוגיה של הספורט אותו לימדתי בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב-יפו.

בעשור האחרון התמקדתי ביצירת ספרות עדכנית עבור הקורסים והסדנאות המקצועיות שלנו, בניית תכניות טיפוליות לילדים ומתבגרים ופיתוח כלים וטכניקות עבור ספורטאים וספורטאיות וכל מי שנדרש לביצוע תחת לחץ.

אריאל כץ פסיכולוג ספורט

אריאל כץ

מנהל ובעלים

את חיי הספורטיביים התחלתי בענף הטניס, שיחקתי חמש שנים באופן מקצועי ודורגתי בעשירייה הראשונה לבני גילי בארץ. בגיל 13 עברתי לשחק כדורגל באופן מקצועי ועשיתי זאת עד שירותי הצבאי.

בשנת - 2012 הצטרפתי ל"מרכז לפסיכולוגיית ספורט".

סיימתי את לימודי האקדמיים בפסיכולוגיה של הספורט והאימון הגופני - מוסמך MA.

כיום במקביל לניהול המרכז אני עובד עם ספורטאים וספורטאיות תחרותיים במגוון ענפי ספורט.

בנוסף אני עובד באופן יחידני עם ילדים, ילדות ובני נוער בתכנית "ספורט ככלי טיפולי" המסייעת בקשיים רגשיים, קשיים חברתיים, ויסות עצמי, ניהול כעסים טיפול ההפרעות קשב וריכוז ועוד. 

וכן מנחה קבוצות למיומנויות חברתיות ורגשיות בשילוב ספורט ומשחק עבור ילדים ובני נוער.

נדב כץ 

רכז טיפול

הצטרפתי למרכז לפסיכולוגיית ספורט, בגלל האהבה והתשוקה שלי גם לפסיכולוגיה וגם לספורט. 

לקחתי חלק בפיתוח מודל העבודה, המיושם גם היום, של המרכז לפסיכולוגיית ספורט. שיחקתי טניס תחרותי מגיל שש ועד הצבא ובהמשך, בזמן לימודי התואר הראשון במנהל עסקים ועבודה סוציאלית, עבדתי כמאמן טניס.  

נדב כץ

בעל תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, ריכזתי במשך שבע שנים את תחום ההתמכרויות (נוער, צעירים ומבוגרים) של המועצה האזורית לב השרון.

היום אני מרכז את התחום הטיפולי של המרכז לפסיכולוגיית ספורט. בנוסף אני עובד עם ספורטאים תחרותיים בגילאים שונים וגם עובד פרטני, בעיקר עם ילדים ונוער, באמצעות ספורט ככלי טיפולי.

אני מרצה ומנחה סדנאות להורים ובני נוער על נושאים כמו אבהות, הורות וגיל ההתבגרות, התנהגויות סיכון, חרדות וכיו"ב.

שחר טייכנר

רכזת תחום הורים

ספורט תמיד היווה חלק משמעותי בבית שבו גדלתי ולאורך השנים נדהמתי לגלות את תרומתו הגדולה על תחומים שונים בחיי.

מגיל צעיר רקדתי באופן מקצועי ובגיל 13 מצאתי את אהבתי בענף הכדורעף וכך היה עד שירותי הצבאי.

שחר כץ טייכנר

אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית.

בחמש השנים האחרונות אני עובדת בפנימייה טיפולית שנותנת מענה עבור מתבגרים. בעבודתי אני עוסקת בטיפול בבני נוער וכן מרכזת את תחום ההורים בפנימייה.

בנוסף מזה 8 שנים שאני חלק מהמרכז לפסיכולוגיית ספורט,  מרכזת את תחום ההורים וכן עובדת באופן פרטני עם ילדים ובני נוער.

דניאל אקלה

מטפל ומאמן מנטלי

החיבור שלי עם עולם הספורט התחיל בגיל שש שהתחלתי לשחק כדורסל, עשיתי זאת במסגרת קבוצתית עד לשירותי הצבאי. ספורט תמיד היווה חלק משמעותי בחיי ועם השנים גיליתי את הכוח הטמון בו לשמש גם ככלי טיפולי.

דניאל אקלה

בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית.

בעל הכשרה מקצועית בקורס "פסיכולוגיה של הספורט ואימון מנטלי לספורטאים" – "ספורטדוק" המרכז לפסיכולוגיית ספורט בישראל.

בעבודתי הטיפולית אני עובד עם ילדים, בני נוער ומבוגרים בגישה דינאמית. כמו כן אני מתמקד בטיפול רגשי באמצעות ספורט בשילוב כלים טיפוליים ממוקדים.

שי כהן

מנהל פרוייקטים ומאמן מנטלי

מעבר להיותי אוהד ספורט על שלל ענפיו, ביליתי שעות רבות על מגרש הכדורגל מגיל צעיר. תחילה בחוג השכונתי ובהמשך בקבוצה מקצועית, עד השירות הצבאי. בצבא שירתי כמפקד צוות בקורסי הדרכה ופיקוד.

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה של הספורט.

בעל הכשרה מקצועית בקורס "פסיכולוגיה של הספורט ואימון מנטלי לספורטאים" – "ספורטדוק" המרכז לפסיכולוגיית ספורט בישראל.

תחת הכשרה כמנחה קבוצות באוניברסיטת ת"א.

ניסיון עשיר בעבודה עם בני נוער וצעירים באופן פרטי ובאופן קבוצתי.בנוסף לעולם הספורט, בעל ניסיון בשילוב, הדרכת נוער בסיכון וחונכות שיקומית.

bottom of page