אודותינו

במרכז לפסיכולוגיית ספורט נמנים למעלה מ - 20 פסיכולוגים ומאמנים מנטאליים. החזון שלנו הוא שלכל ספורטאי וספורטאית תהיה גישה לאימון מנטאלי – בכל ענף ספורט, בכל גיל, בכל רמה ובכל רחבי הארץ.

בשנת 2010 ייסדנו את מכללת "ספורטדוק" והיינו הראשונים בארץ ללמד את תחום פסיכולוגיית הספורט ולהכשיר מאמנים מנטליים לעבודה מקצועית עם ספורטאים. מאז הכשרנו מאות מאמנים מנטליים שמובילים את תחום פסיכולוגיית הספורט בארץ ועובדים במגוון רחב של ענפי ספורט.


בשנת 2014 יצרנו פיילוט ייחודי עם "המתמחה" (מכון הכנה למבחני הלשכה בעריכת דין)  שבחן את יישום ואפקטיביות הכלים והטכניקות שלנו מעולם פסיכולוגיית הספורט על חרדת מבחנים – התוצאות היו מדהימות ומאז אנו מתמחים בטיפול בחרדת בחינות ועובדים בשיתוף פעולה עם מכוני הכנה למבחנים גדולים וסטודנטים פרטיים.


עם השנים למדנו לעומק על ההשפעות החיוביות שיש לספורט עבור ילדים, ילדות ובני נוער ופיתחנו את תכנית "הווינר שבך" שמשתמשת בספורט ככלי טיפולי ובכך מאפשרת חוויה שונה מהטיפול הקונבנציונאלי. התכנית מיועדת עבור ילדים, ילדות ובני נוער המתמודדים עם ADHD, קשיים חברתיים, הערכה עצמית נמוכה, קושי בניהול כעסים ועוד. 


יחד עם זאת אנו מציעים סדנאות וימי כייף לעסקים, ארגונים ובתי ספר. במשך שנים רבות אנו עובדים עם משרד ראש הממשלה CFO וארגונים נוספים בנושאים מגוונים כגון בניית צוות, ריכוז, התמודדות עם לחץ ומתח והתאוששות.

צוות מוביל

אריאל כץ פסיכולוג

אריאל כץ

מנהל ובעלים

את חיי הספורטיביים התחלתי בענף הטניס, שיחקתי חמש שנים באופן מקצועי ודורגתי בעשירייה הראשונה לבני גילי בארץ. בגיל 13 עברתי לשחק כדורגל באופן מקצועי ועשיתי זאת עד שירותי הצבאי, בו הייתי לוחם ומפקד בחטיבת גבעתי.

בשנת - 2012 הצטרפתי ל"מרכז לפסיכולוגיית ספורט" ומשנת 2015 אני מנהל את המכון.

סיימתי את לימודי האקדמיים בפסיכולוגיה של הספורט והאימון הגופני - מוסמך MA.

כיום במקביל לניהול המרכז אני עובד עם ספורטאים וספורטאיות תחרותיים במגוון ענפי ספורט.

 

בנוסף אני עובד באופן יחידני עם ילדים, ילדות ובני נוער בתכנית "הווינר שבך" שרואה את הספורט ככלי טיפולי ומסייעת בטיפול הפרעות קשב וריכוז, קשיים חברתיים ועוד. 

וכן מנחה קבוצות למיומנויות חברתיות בשילוב כדורגל עבור ילדים ובני נוער.

ד"ר אלן כץ

ד"ר אלן כץ

מייסדת ובעלים

טניס תמיד היה חלק משמעותי מחיי, שיחקתי לאורך כל תקופת התיכון והאוניברסיטה וכאשר עליתי לישראל (לאחר שנישאתי לבחור ישראלי) הדבר הראשון שעשיתי היה להצטרף למועדון טניס.

 

סיימתי את לימודיי האקדמיים בפסיכולוגיה קלינית, עבדתי בתחום במשך 10 שנים והתמחיתי בעבודה עם מתבגרים.

 

מאז ומתמיד החיבור בין עולם הפסיכולוגיה והספורט ריתקו אותי ובשנת 1992 החלטתי לשנות מסלול והצטרפתי למרכז הטניס בישראל כפסיכולוגית ספורט והתחלתי לעבוד עם שחקני האקדמיה המצטיינים.

 

במהלך 18 השנים הבאות בנינו תוכניות מקצועיות שמשמשות עד היום ספורטאים תחרותיים במגוון ענפי ספורט לנהל את הלחץ של התחרות.


לאחר תקופה ממושכת בה עבדתי באופן ישיר עם ספורטאים וספורטאיות החלטתי לצאת לדרך עצמאית, בחרתי להיות "מאחורי הקלעים" ולהעביר לאחרים מהידע שצברתי לאורך השנים.

כך ייסדתי את מכללת "ספורטדוק" שמכשירה מאמנים מנטליים לעבודה עם ספורטאים ובניתי קורס בפסיכולוגיה של הספורט אותו לימדתי בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב-יפו.

בעשור האחרון התמקדתי ביצירת ספרות עדכנית עבור הקורסים והסדנאות המקצועיות שלנו, בניית תכניות טיפוליות לילדים ומתבגרים ופיתוח כלים וטכניקות עבור ספורטאים וספורטאיות וכל מי שנדרש לביצוע תחת לחץ.