אודותינו

במרכז לפסיכולוגיית ספורט נמנים למעלה מ - 20 פסיכולוגים ספורט ומאמנים מנטאלים.

החזון שלנו הוא שלכל ספורטאי תהיה גישה לאימון מנטאלי – בכל ענף ספורט, בכל גיל, בכל רמה ובכל רחבי הארץ.

במהלך 22 השנים האחרונות פיתחנו תוכניות, יצרנו חומרים ואימנו מעל מאה אנשים לעבוד בתחום הפסיכולוגיה של הספורט.

 

 

דברי המנכלי"ת ד"ר אלן כ"ץ:

 

גדלתי במשפחה שאוהבת ספורט. לגדול עם שני אחים אומר שתמיד שיחקתי כדורסל, פוטבול, שחייה או כל משחק יצירתי אחר שהמצאנו. באותה תקופה זה היה  "לא מגניב" עבור בנות לעסוק בספורט או אפילו להזיע אך זה לא הטריד אותי כלל ולבסוף החלטתי להתמקד בטניס כספורט העיקרי שלי. שיחקתי לאורך כל תקופת התיכון והאוניברסיטה וכאשר עליתי לישראל    (לאחר שנישאתי לבחור ישראלי) הדבר הראשון שעשיתי היה להצטרף למועדון טניס.

 

 

סיימתי את לימודיי האקדמיים בפסיכולוגיה קלינית, עבדתי בתחום במשך 10 שנים כאשר התמחותי התמקדה בגיל ההתבגרות. אבל הרגשתי שזה לא היה אני וזו אינה הדרך שבה רציתי לחיות את חיי. ולכן בשנת 1992 הלכתי עם התשוקה שחשתי והצטרפתי למרכז הטניס בישראל כפסיכולוגית ספורט והתחלתי לעבוד עם שחקני האקדמיה המצטיינים.

 

 

במהלך 18 השנים הבאות יצרנו תוכניות כדי לעזור לספורטאים תחרותיים לנהל את הלחץ של התחרות, לא רק בטניס אלה בכל ענפי הספורט ( אימון מנטאלי לספורטאים). היה לי ברור כי כל הכלים והטכניקות שלימדתי התאימו בדיוק גם לתחומים אחרים בחיים כמו – המבחן הגדול, הראיון הקובע. אל מול החשיבות שהצד המנטאלי צבר בישראל לא היה שום מקום ללמוד בו את התחום של פסיכולוגיה של הספורט. בכדי למלא את הפער הזה פתחנו את הקורס בפסיכולוגיית ספורט להכשרת מאמנים מנטאליים לכל מי שהיה מעוניין.

 

בנוסף על כך פיתחנו תוכנית "טיפול דרך הספורט" המתמקדת בעבודה עם נוער שסובל מבעיות חברתיות, ,ADHD, ליקוי בניהול כעסים ו / או הערכה עצמית נמוכה. גיליתי שאנחנו יכולים להשתמש בספורט ככלי בכדי לעזור לילדים האלה להחזיר את השליטה בחייהם ולהרגיש טוב יותר לגבי עצמם.

 

יחד עם זאת אנו מציעים סדנאות וימי כייף לעסקים, ארגונים וכיתות ספורט. במשך שנים רבות עבדנו עם משרד ראש הממשלה CFO וארגונים נוספים בנושאים מגוונים כגון בניית צוות, שמירה על ריכוז, התמודדות עם לחץ ומתח והתאוששות.

 

עזבתי את מרכז הטניס בשנת 2010 בכדי לפתוח מכון משלי – המרכז לפסיכולוגיית ספורט.

 

השרותים שלנו:   אימון מנטלי   |   קורסים   |   טיפול דרך הספורט  |   סדנאות

  • Facebook Clean
  • LinkedIn Clean
  • Google+ Clean

© 2018 The Sport Psychology Center